Motoryzacja

AC w wariancie serwisowym – na czym polega?

Zakup polisy AC staje się coraz popularniejszą formą dbania o własne mienie. Polisa taka daje szeroki zakres ochrony oraz możliwość wyboru sposobu likwidacji szkody. AC w wariancie serwisowym wybierane jest zdecydowanie najczęściej – dlaczego? Czym różni się od likwidacji szkody w wariancie kosztorysowym?

Jak wygląda AC w wariancie serwisowym?

Ubezpieczenie autocasco to wygodna forma ochrony własnego samochodu czy motocykla. Szeroki zakres ochrony pozwala na odzyskanie kosztów związanych z naprawą pojazdu czy jego szkodą całkowitą. AC może obejmować także uszkodzenia pojazdu związane z działaniem sił natury, ale i kradzieżą. Warto dokładnie przyjrzeć się możliwościom, jakie daje AC i wybrać opcje dopasowane do własnych potrzeb. Ubezpieczyciel likwiduje szkody na dwa sposoby – jest to AC w wariancie serwisowym oraz w wariancie kosztorysowym. Niestety, o tym jaki wariant wybieramy, musimy poinformować ubezpieczyciela już na etapie podpisywania umowy ubezpieczeniowej. AC w wariancie serwisowym to gwarancja, że wszelkie formalności związane z naprawą samochodu i likwidacją szkody załatwia ubezpieczyciel wraz z wyznaczonym zakładem mechanicznym. Krótko mówiąc: jest to forma bezgotówkowa z punktu widzenia właściciela polisy – wszelkie ustalenia i kosztorysy pozostają pomiędzy ubezpieczycielem a warsztatem. Zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności szukania warsztatu – ten wskazuje ubezpieczyciel. Nie ma tu również potrącenia amortyzacji za części oryginalne.

Czy AC w wariancie serwisowym jest lepsze od kosztorysowego?

W przypadku AC w wariancie kosztorysowym likwidator ubezpieczyciela tworzy kosztorys, kolejno pieniądze na naprawę trafiają do ubezpieczonego i to on sam podejmuje decyzję o wyborze mechanika. AC w wariancie serwisowym jest droższe, jednak pełna wygoda w likwidacji szkody sprawia, że to właśnie ta opcja jest wybierana najczęściej.

https://aavamobile.pl https://texturekick.com.pl/niemieckie-rodzinne-najwazniejsze-informacje/ https://wtrawiepiszczy.com.pl