Dom i Wnętrze

Czy dieta ma wpływ na nasze zdrowie?

Jakość naszego życia i stan zdrowia są bezpośrednio związane z dietą oraz codziennymi aktywnościami. Szukając sposobów na poprawę samopoczucia i zdrowia, przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się codziennie spożywanym posiłkom.

Jak prawidłowo układać jadłospis?

Codzienna dieta powinna być zróżnicowana, dopasowana do wieku, zaleceń lekarskich i upodobań żywieniowych. Szukając odpowiednich wskazówek, jak tworzyć prawidłowy jadłospis, warto posiłkować się uaktualnioną piramidą żywieniową, która jasno wskazuje, które produkty warto jeść, a których unikać. U podstaw piramidy żywieniowej leżą przede wszystkim warzywa i owoce, które spożywać się powinno codziennie, najlepiej w nieprzetworzonej formie. Warzywa i owoce posiadają wiele witamin, mikroelementów i składników odżywczych, dodatkowo mają również błonnik, który reguluje pracę jelit. Podstawa piramidy uzupełniona została o produkty wieloziarniste 0 może być to wartościowe pieczywo, mąki, ale też makarony. Kilka razy w tygodniu warto sięgać po produkty mleczne: kefiry, jogurty.

Mięso na wiele sposobów

Zgodnie z uaktualniona piramidą żywienia mięso wysokiej jakości powinniśmy spożywać 1-2 razy w  tygodniu. Szukając dobrej jakości produktów, warto postawić na klasyczny schab i przygotować go w mniej oczywisty sposób. Przepis na schab po warszawsku to niebanalna propozycja na ciekawy obiad, zarówno w tygodniu, jak i od święta. Schab taki uzupełnia się o farsze warzywne i farsze jajeczne, co nadaje mięsu wyjątkowy smak. Inną propozycją jest chude mięso drobiowe, które można wykorzystać m.in. w daniach kuchni azjatyckiej. Wystarczy sos sojowy, odpowiednie przyprawy i warzywa, by z kilkanaście minut przygotować smakowite danie, które podawać można z ryżem lub azjatyckim makaronem. Szukając pomysłów na smaczne dania, warto również wykorzystać ryby – szeroki wybór wartościowych ryb pozwoli na przygotowanie smacznej potrawy.

 

 

http://humpday.com.pl/sklep-jezdziecki-oferujacy-latwe-zakupy/ https://humpday.com.pl/meble-ogrodowe-trendy-na-nadchodzacy-sezon/ https://energoefekt.com.pl/jazda-konna-jako-sport-ogolnorozwojowy/