Zdrowie i Uroda

Czym różni się rower elektryczny damski od męskiego?

Na samym wstępie należy wyraźnie zaznaczyć, że nie wszystkie męskie rowery elektryczne Kraków różnią się tak bardzo od rowerów damskich. Największe różnice widoczne są oczywiście w kształcie górnej rury ramy. Mowa tutaj o części, która odpowiada za łączenie kierownicy z siodełkiem. Nie są to oczywiście jedyne różnice.

Charakterystyczny kształt siodełka

Rowery elektryczne Kraków z tzw. „niższej półki” wyposażone są w siodełka unisex. Z praktycznego punkt uwidzenia oznacza to, że pasować będą one zarówno do kobiet, jak i również do mężczyzn. Niestety rozwiązanie tego typu nie jest zbyt komfortowe. Wynika to oczywiście z tego, że każda płeć ma nieco inną budowę ciała, dlatego też posiada zupełnie inne wymagania.

Profesjonalne jednoślady elektryczne dla kobiet wyposażone są w szersze siodełka, które idealnie dopasowane są do kobiecej miednicy. Warto wspomnieć także i o tym, że w damskich rowerach siodełko jest nieco krótsze.

Nietypowa kierownica

Różnice pomiędzy rowerami elektrycznymi męskimi i damskimi, można zauważyć także zwracając uwagę na rodzaj zamontowanej kierownicy, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Różnice wynikają oczywiście z tego, że obie płcie mają nieco inne rozstawienie ramion. Mężczyźni mają szersze ramiona, a kobiety węższe, dlatego też producenci rowerów elektrycznych Kraków oferują nieco inne modele kierownicy.

W męskich rowerach szerokość kierownicy waha się w przedziale od 42 do 44 cm. W typowo kobiecych rowerach, można spotkać kierownice od 38 do 40 cm. Jak widać różnice są dość znaczące, dlatego też warto zwrócić uwagę na ten kluczowy element.

Budowa ramy

Jak wspomniano we wstępie męskie rowery elektryczne Kraków od damskich różnią się przede wszystkim charakterystyczną budową ramy. W jednośladach dla mężczyzn rura ułożona jest przeważnie równolegle do jezdni. W modelach damskich rura obniżana jest stopniowo w kierunku siodła. Nie można zapominać także i o tym, że w damskich rowerach elektrycznych górna rura ramy jest zdecydowanie krótsza niż w męskich.

Różnice w konstrukcji rowerów elektrycznych wynikają w dużej mierze z tego, że kobiety mają krótszy korpus i znacznie dłuższe nogi. Producenci oferują ramy o różnej konstrukcji tak, aby zapewnić bezpieczeństwo i niesamowitą wygodę podczas jazdy. Każdy człowiek ma nieco inną budowę, dlatego też rowery elektryczne należy dobierać zawsze indywidualnie do swoich potrzeb i preferencji. Dzięki dobrze dobranemu modelowi nasza jazda będzie wydajna i co najważniejsze nie będzie odbijać się negatywnie na naszym zdrowiu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery elektryczne kraków https://agasport.com.pl/elektryczne-cat-96.

https://bankujec.pl/podstawowe-wyposazenie-jezdzca/ https://gazetastonoga.pl/wygodne-kanapy-do-mieszkan-blokowych/ https://alfredotavares.com/jaki-ogrzewacz-tarasowy-wybrac/