Dom i Wnętrze

Elegancko nakryty stół wigilijny

Początek grudnia to zwykle czas, kiedy zaczynamy przygotowywać się do Świąt Bożego Narodzenia – to czas, który pragniemy spędzić w gronie rodziny, bliskich, w naszych domach. Warto zadbać o to, aby na wigilijnym stole nie zabrakło cenionych i smacznych potraw. Warto wcześniej zastanowić się co zaserwujemy naszym bliskim!

Wigilijne potrawy – różne w różnych częściach Polski

Czy wiesz, że zwyczaje związane z wigilijnymi potrawami zmieniają się zgodnie z regionami? W Wielkopolsce na wigilijnym stole główną zupą będzie grzybowa. Zupełnie inaczej jest jednak w Małopolsce, gdzie z zup serwuje się barszcz, żurek czy zupę rybną. Bez względu na różnice z pewnością na każdym stole pojawi się ryba: smażona, w galarecie. Polacy coraz chętniej sięgają nie tylko po tradycyjnego karpia, ale również inne, bardziej egzotyczne ryby, urozmaicając tym samym wigilijny stół.

Jak ozdobić wigilijny stół?

Możliwości jest naprawdę wiele i nie trzeba wydawać kroci, aby stół wyglądał pięknie. Podstawą niech będzie biały obrus, na którym możemy umieścić kontrastowy bieżnik w kolorze czerwieni lub zieleni. Przy każdym nakryciu możemy położyć gałązkę świerku lub ostrokrzewu. W podobnych kolorach wykonajmy świąteczny stroik: umieśćmy na nim kolorowe bombki, gałązki, liście bluszczu. Całość możemy spryskać brokatem.

Jakie sztućce wybrać do uroczystej kolacji?

Kolacja wigilijna powinna odbywać się w wyjątkowej oprawie – piękna zastawa stołowa składa się nie tylko z eleganckich talerzy, ale i sztućców. Sztućce Gerlach to propozycja dla wymagających użytkowników – komplety zamknięte są w trwałych opakowaniach, przez co przechowywanie sztućców nie sprawi żadnego problemu. Proponowane przez producenta sztućce tworzone są z ze stali nierdzewnej 18/10, która zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci i korozją.

https://beesafe.pl/porady/sportowe-auta-do-20-tys/ https://cityviewphoto.com https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/