Ciekawe

Fotobudka pomysłem na własny biznes

Odniesienie sukcesu na rynku wymaga spełnienia jednego z dwóch elementów. Jednym jest posiadanie dużego kapitału na start, który zapewni prowadzenie firmy przez minimum dwa lata do pojawienia się pierwszych zysków. Drugą alternatywą jest znalezienie niszy na rynku, którą można zapełnić bez angażowania dużego kapitału. Taką opcją wydają się fotobudki na wynajem.

Jak można wykorzystać fotobudkę?

Moda na fotobudki do Polski dotarła niedawno ze Stanów Zjednoczonych i nieoczekiwanie szybko się rozpowszechniła. Na razie popyt przerasta podaż, więc bez większych obaw można zainwestować w ten rodzaj działalności. A inwestycja to wydatek maksymalnie 50 tys. zł, do tego trzeba doliczyć koszty reklamy firmy. Zwrot inwestycji następuje stosunkowo szybko (ok. 6 miesięcy), bo koszt wynajęcia fotobudki na 2 godziny waha się od 750 do 900 zł, każda dodatkowa godzina to kolejne 200 zł. Oczywiście od tych kwot należy odjąć koszty transportu, koszty eksploatacyjne i wynagrodzenie dla pracownika obsługującego. Bilans i tak wychodzi na plusie.

Fotobudki najczęściej wykorzystywane są na weselach i innych uroczystościach rodzinnych, eventach, imprezach plenerowych, studniówkach. Zwłaszcza te ostatnie dają duże możliwości wykorzystania fotobudek, bo maturzyści bardzo chętnie robią sobie śmieszne zdjęcia i 2 godziny to dla nich będzie stanowczo za mało.

Jak wybrać fotobudkę?

Wiele firm oferuje sprzedaż fotobudek. Różnią się one nie tylko ceną, ale przede wszystkim możliwościami. Wybierając fotobudkę z myślą o jej wynajmowaniu, trzeba postawić na produkty z najwyższej półki.

Przede wszystkim fotobudka musi posiadać aparat zapewniający wykonywanie zdjęć najwyższej jakości. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest drukarka termo sublimacyjna, która natychmiast drukuje zdjęcia. Warto, by miała możliwość wykonywania nieograniczonej liczby kopii.

Dobrej jakości fotobudki posiadają oprogramowanie umożliwiające nie tylko szybkie wykonanie zdjęć, ale także natychmiastowe przesłanie ich na portale społecznościowe (Facebook, Instagram) lub na inne urządzenia mobilne. Jest to szczególnie istotne dla osób młodych, które natychmiast chcą się podzielić własną radością ze znajomymi.

Należy także zwrócić uwagę na tła, które można zmieniać i dopasować do charakteru imprezy. Niektóre firmy oferują sprzedaż fotobudek z gotowymi tłami, inne możliwość ich dokupienia w odpowiednich pakietach. Największą atrakcją dla fotografujących się są dostępne akcesoria. Mogą to być śmieszne kapelusze, kolorowe okulary, doklejane wąsy, różnego rodzaju peruki. Akcesoria można dokupić osobno lub wykonać samodzielnie. Im ich ilość jest większa, tym lepsza zabawa.