Dom i Wnętrze

Funkcjonalna kuchnia vintage

Kuchnia vintage ma nam kojarzyć się z tym co dobre, przyjemne i sympatyczne. Vintage oznacza stare, ale wcale nie niemodne. Wręcz przeciwnie – to jeden z najmodniejszych trendów, który spotykany jest nie tylko w branży wnętrzarskiej.

Kuchnia vintage jak u babci

Kuchnia vintage ma nam przywodzić na myśl te wesołe i słoneczne wakacje, jakie spędzało się zawsze u babci. Do takiej kuchni zawsze wchodziło się z wielką przyjemnością, gdzie na stole zawsze czekał świeży i aromatyczny placek, który stanowił idealny posiłek między szaleństwami. Jeżeli ktoś chce, aby i jego dzieci miały równie wspaniałe wspomnienia, to powinien…zamknąć oczy i odtworzyć w myślach to, co znajdowało się na ogół w takich kuchniach. Zdobione półki, stylizowany kredens, stół z wyrzeźbionymi nogami, krzesła pasujące swoim wykończeniem do stołu i szafki posiadające zaokrąglone końce – to główne wyznaczniki kojarzone przeważnie ze stylem vintage.

“Obfita” kuchnia vintage

Miłośnicy stylu nowoczesnego na pewno powiedzą, że kuchnia vintage jak na ich gust jest zbyt “obfita”. To co dla nich jest wadą, dla miłośników tego stylu jest na pewno zaletą. Artystyczny nieład, który na pierwszy rzut oka można uznać za wielki bałagan sprawia, że w całym pomieszczeniu jest jeszcze bardziej klimatycznie i przytulnie. W końcu takie kuchnie bardzo często kojarzone są też z obfitością polskiej wsi. Jeżeli ktoś nie boi się tego, że jego kuchnia kojarzona będzie z “wiejskimi” rozwiązaniami, to koniecznie powinien zdecydować się na taką aranżację wnętrz. 

 

https://beesafe.pl/porady/blokada-na-kolo/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/64-nowoczesna-lazienka http://ntumobile.org/brak-zgody-rodzica-na-szczepienie-dziecka-i-co-dalej/