Dom i Wnętrze

Idealne miejsce na świeżym powietrzu, czyli tworzymy patio ogrodowe

Patio ogrodowe może stać się naszym azylem, którego nie będziemy chcieli opuścić – w szczególności w sezonie wiosenno-letnim. Zadbajmy o takie miejsce, gdzie z przyjemnością będziemy popijać kawę, a nawet zjadać posiłki.

Po co mi patio ogrodowe?

Zanim stworzymy taką altankę na ogrodzie, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – po co nam ona dokładnie jest? Czy będzie to miejsce tylko dla nas? A może mamy zamiar urządzać tam przyjęcia dla znajomych? Czy też ma to być miejsce dla dzieci, które na pewno będą się tam bawić z wielką przyjemnością? Patio stanie się miejscem funkcjonalnym, o ile uwzględnimy to, co ma się dokładnie pod nim dziać. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na drewnianą, solidną, bardziej trwałą altankę, czy też na sezonowy, tańszy namiot ogrodowy. Uwzględnijmy również to, czy w przyszłości będziemy chcieli przestawić nasze patio w inne miejsce.

Miejsce relaksu

Dla wielu osób patio ogrodowe to najlepsze miejsce relaksu, gdzie można pozwolić sobie na ciszę i spokoju. Niektórzy mają takie możliwości, tworząc drewniane altany ogrodowe z betonowym kominkiem/grillem pod spodem. Marzenie wielu osób, które można zrealizować – jeżeli tylko ma się odpowiednią ilość miejsca. Niektórzy muszą się jednak w spory sposób ograniczyć, zapewniając sobie nieco mniejsze, zadaszone miejsce na ogrodzie, gdzie również można rozkoszować się przyjemnymi chwilami. Przed stworzeniem patia/altany na własnym ogrodzie, warto dowiedzieć się, czy nie będzie trzeba dopełnić formalności budowlanych. 

 

https://mcauliffeart.org/jak-zaaranzowac-klasyczna-kuchnie/ https://absenting.com.pl/czy-warto-postarac-sie-o-ifs/ https://signwise.pl/iso-9001-norma-ktorej-nie-warto-bagatelizowac/