Ciekawe

Intercyza – wszystko, co należy o niej wiedzieć

 

Wstąpienie w związek małżeński wcale nie musi oznaczać zawarcia wspólnoty majątkowej z małżonkiem. Coraz większa liczba osób rozpoczynających nowe życie z żoną czy mężem u boku odchodzi od utartego zwyczaju i decyduje się na podpisanie intercyzy. Jakie następstwa niesie ze sobą podpisanie dokumentu? Sprawdź!

Czym jest intercyza?

W uproszczeniu intercyzę zdefiniować można jako umowę między osobami wstępującymi w związek małżeński (lub już będącymi małżonkami), na mocy której zachowują oni wyłączną własność dóbr materialnych, o które wzbogacą się podczas trwania małżeństwa. Intercyza może obejmować cały majątek lub tylko jego poszczególne części. Na jej zawarcie muszą wyrazić zgodę obie strony.

Kiedy warto zawrzeć rozdzielność majątkową?

Rezygnacja ze wspólnoty majątkowej okazuje się korzystna, kiedy jeden z partnerów prowadzi własną działalność gospodarczą. Jeśli nierentowna firma upadnie, zabezpieczeniem rodziny będą środki drugiej osoby. Ponadto, intercyza jest formą ochrony dla osób wiążących się z partnerami mającymi skłonności do hazardu czy szczególnej rozrzutności, która w przyszłości może stać się powodem destabilizacji materialnej członków zakładanej rodziny.

Wątpliwości? Rozwiej je z prawnikiem!

Podjęcie decyzji o zawarciu intercyzy jest poważnym krokiem. Przed złożeniem podpisu na dokumentach należ być w pełni świadomym wszystkich prawnych konsekwencji wiążących się z rozdzielnością majątkową. Przed udaniem się do notariusza warto spotkać się z adwokatem lub radcą prawnym, który szczegółowo wyjaśni cały proces, odpowie na pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Na stronie adwokat-katowice.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

 

 

 

 

https://valueformichigan.com/derka-polarowa-ochrona-dla-konia-na-chlodne-dni/ https://goldavocado.pl/jakie-style-ogrodow-sa-dzisiaj-najmodniejsze/ https://inveno.com.pl/zakupy-dla-kazdego-jezdzca/