Motoryzacja

Jak dbać o samochód w czasie zimy?

Okres zimowy to ciężki czas dla kierowców i posiadaczy samochodów. Warunki drogowe wymuszą na nas znacznie więcej uwagi i ostrożniejszą jazdę, a czasowe przymrozki i oblodzenia stanowią poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. W okresie od grudnia do marca warto z większą uwagą przyjrzeć się naszym pojazdom i zadbać o to, abyśmy każdego dnia mogli podróżować komfortowo. Jakie kroki podjąć?

Wymiana opon – podstawa dla kierowcy

Pierwszym krokiem w przygotowaniach do zimy jest bez wątpienia wymiana opon z letnich na zimowe. Nie zwlekajmy z tym do ostatniego momentu, gdyż zaskoczą nas odległe terminy i kolejki u wulkanizatorów! Opony warto wymienić już przy pierwszych przymrozkach, które zdarzają się nawet pod koniec listopada. Dzięki wymianie opon nasz samochód będzie zachowywał się znacznie pewniej na oblodzonych czy zaśnieżonych grogach.

Zadbaj o stan techniczny samochodu

Warto przed zimą odwiedzić mechanika – zazwyczaj w warsztatach pojawiamy się, kiedy samochód mocno niedomaga lub wręcz kiedy nie chce się uruchomić. Warto przezornie nie czekać na awarię samochodu i na spokojnie umówić się z mechanikiem na przegląd, który pomoże odnaleźć usterki. Mechanik podpowie też, jakie zabiegi warto stosować, aby samochód jak najdłużej zachować w dobrej kondycji. Mechanik przyjrzy się układowi hamulcowemu, kierowniczemu, silnikowi.

Żmudne usuwanie szronu z szyb

Każdy właściciel samochodu zna problem szronu na szybach z samego rana. Proces zdrapywania szronu zajmuje nam ok. 10 minut (pamiętajmy o tym, aby szron zdjąć także ze świateł!). Chcąc zaoszczędzić nieco czasu warto zaopatrzyć się w odmrażacz do szyb, który znajdziemy między innymi w sklepie internetowym motopiema.pl. Odmrażacz do szyb pozwoli nam szybko pozbyć się szronu i wyruszyć do pracy czy do szkoły bez spóźnienia.

https://monsterfunk.com https://beesafe.pl/porady/blokada-na-kolo/ https://urbantraffic.pl