Dom i Wnętrze

Jak dobrze wybrać wannę?

Pozornie wybór wanny nie jest trudny, bo oferta rynkowa jest bardzo bogata. Do wyboru mamy nie tylko różne rozmiary i kształty, ale także kolory. Wanna wcale nie musi być biała, jej kolor można dobrać do całościowej aranżacji kuchni.

Z jakiego materiału będzie najlepsza wanna?

Do wyboru mamy wanny akrylowe, stalowe i żeliwne. Wanny stalowe są bardzo tanie, lekkie, ale wrażliwe są na uszkodzenia mechaniczne, a woda w nich szybko stygnie.Wanny żeliwne cieszą się uznaniem od dziesiątków lat. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i długo trzymają temperaturę wody. niestety ich wadą jest duży ciężar oraz wysoka cena.

Obecnie największą popularnością cieszą się wanny akrylowe. Zawdzięczają to licznym swoim zaletom, przede wszystkim są lekkie i dobrze trzymają temperaturę. ciepłe w dotyku nie powodują dyskomfortu wywołanego dotykiem ciała o zimną ścianę wanny. Do kolejnych zalet należy łatwość utrzymania w czystości. Po kąpieli wystarczy przetrzeć wannę gąbką z łagodnym detergentem. Co prawda wanny akrylowe podatne są na zarysowania, ale łatwo można je usunąć za pomocą specjalnych preparatów.

Jaki kształt wanny wybrać?

Oczywiście najpopularniejsze są wanny prostokątne, które pasują do każdej łazienki. wystarczy dobrać tylko odpowiedni rozmiar. Najlepsza jest wanna o długości 170 cm i szerokości wynoszącej 70 cm. Te rozmiary zapewniają komfort kąpieli nawet bardzo wysokim osobom.

Właściciele dużych łazienek mogą pozwolić sobie na rozwiązania mniej standardowe, czyli wanny narożne, które nadają łazience nowoczesny design. Dostępne są w dwóch wersjach:

– symetrycznej – oba boki są równe,
– asymetrycznej jeden bok jest dłuższy.

Wanny narożne to przede wszystkim wanny produkowane z akrylu, który jest łatwy w obróbce.

Osoby chcące mieć łazienkę w stylu retro stawiają na wanny wolnostojące. Do wyboru mają wanny prostokątne, owalne lub całkiem okrągłe. W przypadku wanny wolnostojącej konieczna będzie przenośna półeczka na płyny i gąbki oraz wieszak na ręczniki i szlafroki.

Domowe SPA

Wanna to przede wszystkim miejsce do relaksu. Kilkanaście minut w ciepłej wodzie z dodatkiem olejków potrafi zdziałać cuda i usunąć zmęczenie po całym dniu. Jeszcze lepsze efekty można osiągnąć dzięki wannie z hydromasażem. Doskonale redukuje napięcie mięśniowe, niweluje stres i zastępuje masaż.

Wybierając wannę do łazienki warto wziąć pod uwagę wszystkie te elementy, wtedy w zupełności spełni swoją funkcję.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny prostokątne https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

https://aavamobile.pl Biurko dla dziewczynki Salon w stylu francuskim