Motoryzacja

Jak przeprowadzane są remonty na polskich drogach?

Od wczesnej wiosny do późnej jesieni na polskich drogach przeprowadzane są prace naprawcze, mające na celu poprawienie jakości nawierzchni jezdni. Takie prace są konieczne, by zwiększyć komfort i bezpieczeństwo podróżujących. W jaki sposób planowane są remonty? Czy zawsze są one uciążliwe dla kierowców?

Remonty i rozbudowy dróg

Zdecydowana większość prac remontowych prowadzona na polskich drogach dotyczy poprawy stanu nawierzchni jezdni. Problemem są przede wszystkim dziury, które pojawiają się wiosną, ale też koleiny, które powstają przez kolejne lata intensywnego ruchu samochodowego na danym odcinku drogi. W przypadku terenów górzystych asfalt może się osuwać wraz ze zboczem – jest to wina złego zabezpieczenia podłoża i samego zbocza. Wszelkie utrudnienia tego typu powinny być jak najszybciej zgłaszane do odpowiednich organów i naprawiane.

Jak planowane są remonty dróg?

By możliwe było rozpoczęcie remontu drogi, konieczne jest odpowiednie przygotowanie: sporządzenie planu remontu, zadbanie o płynność ruchu, opracowanie alternatywnego objazdu, jeśli remont wymaga zamknięcia całej drogi. Konieczne jest także ostrzeżenie kierujących o utrudnieniach – pierwsze znaki drogowe informujące o robotach drogowych powinny być ustawione kilkaset metrów przed faktycznym remontem! By możliwe było wykorzystanie tymczasowych znaków pionowych, konieczne są podstawy drogowe. W miejscu remontu stosowane są też znaki poziome, tj. żółte linie, które wyznaczają tymczasowe tory jazdy.

Podstawy drogowe – co warto o nich wiedzieć?

Podstawy drogowe są elementem niezbędnym podczas planowania remontów dróg i ulic. Pozwalają one na osadzenie znaków drogowych i tablic informacyjnych w dowolnym miejscu. Dużym zainteresowaniem cieszą się modułowe podstawy drogowe. Ich przemyślana konstrukcja pozwala na łączenie kolejnych podstaw, tworząc stabilne podparcie dla większych tablic czy znaków. Podstawy drogowe tworzone są z materiałów pochodzących z recyklingu, co pozwala na wspieranie odbudowy środowiska naturalnego. Warto zwrócić uwagę na podstawy Nicrobase – posiadają one uniwersalne otwory mocujące, dzięki czemu możliwe jest zamontowanie na nich dowolnych znaków czy tablic informacyjnych. Atutem jest także fakt, że są one dostępne w dwóch wariantach: 20 i 30 kg. Podstawy drogowe są zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, jak również przed przypadkowym najechaniem pojazdu.

 

 

https://hanza.edu.pl https://catapultconsultingsolutions.com https://partyhatsforgrownups.com