Ciekawe

Kompleksowe rozliczenie podatku z zagranicy. Skorzystaj z usług biura rachunkowego Holandia.org

Interesuje Cię zwrot podatku z Niemiec, Holandii, Belgii lub Czech? Masz dość formalności w obcym języku i potrzebujesz wsparcia? Doradcy podatkowi z biura rozliczeń Holandia.org pomogą przejść Tobie ten okres bezstresowo i wysłać coroczne zeznanie podatkowe w Twoim imieniu do urzędu skarbowego. Wystarczy, że otrzymałeś/otrzymałaś od swojego pracodawcy zagraniczną kartę podatkową z wynagrodzeniem. Zaufaj specjalistom, którzy od kilkunastu lat pomagają Polakom rozliczyć podatek z zagranicy.

Rozliczenie podatkowe w Niemczech – elektronicznie, łatwo i przyjemnie

Zwrot podatku z Niemiec obejmuje wszystkich pracowników, którzy u naszych zachodnich sąsiadów podejmowali się legalnej pracy. Od całości wynagrodzenia pracodawca odprowadzał składkę na rzecz podatku dochodowego. Jeżeli był on wyższy, niż prognozował niemiecki urząd skarbowy, to podatnikowi przysługuje zwrot nadpłaconej kwoty. Nie jest to proces skomplikowany. Najważniejszym dokumentem jest niemiecka karta podatkowa – Lohnsteuerkarte. Dzięki niej urzędnicy w Finanzamt będą mogli określić, czy należy się podatnikowi zwrot podatki i w jakiej wysokości. O wszystkim przeczytasz na https://holandia.org/zwrot-podatku-z-niemiec/

Pracowałeś/pracowałaś w Austrii? Z tego kraju również przysługuje Ci zwrot podatku!

Biuro podatkowe Holandia.org pomoże Ci skompletować wymagane dokumenty i skraca znacząco czas w oczekiwaniu na zwrot podatku Austria. Najistotniejszą kwestią jest to, że 90% dochodów musi być uzyskane z pracy na terenie Austrii. Jest to warunek konieczny do uzyskania zwrotu podatku. Czas oczekiwania na decyzję austriackich urzędników wynosi od 2 do 6 miesięcy, a złożenie deklaracji podatkowej przypada na dzień 30 kwietnia bieżącego roku podatkowego. Co ważne, kwota zwrotu składki może być wyższa. Wystarczy, że skorzystamy z przysługujących ulg podatkowych, m.in. z tytułu dojazdu do pracy, podróży między Polską a Austrią czy zakupu ubrań roboczych. 

 

https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-wynajem-mieszkania/ https://atmlive.pl https://labels2017.org