Dom i Wnętrze

Komplet wypoczynkowy na taras – jaki wybrać?

W nowoczesnych ogrodach otaczających nowo powstałe budynki nie ma miejsca na prowizoryczne, niefunkcjonalne meble. Wręcz przeciwnie – na stylowych tarasach dominuje wysokiej klasy wyposażenie, które dodaje aranżacji szyku i zapewnia maksymalny komfort wypoczynku. Niekwestionowanym hitem będą w nadchodzącym sezonie kanapy ogrodowe. Jaki zestaw najlepiej sprawdzi się w wymagającym, zewnętrznym środowisku? Sprawdź!

Stylowa kanapa z technorattanu

Komplet wypoczynkowy na taras będzie należycie spełniał swoją rolę tylko wtedy, kiedy będzie wykonany z wysokiej jakości materiałów o zwiększonej odporności na czynniki zewnętrzne. Obecnie największą popularnością cieszą się modele wyplatane z technorattanu (syntetycznego tworzywa przypominającego naturalny rattan), który nie niszczeje pod wpływem wody, mrozu, promieniowania UV. Podczas zakupów zwróć uwagę na jakość poduszek. Siedziska i oparcia powinny być wykonane z odpornej na odkształcenia pianki tapicerskiej obitej tkaniną z hydrofobową powłoką.

W klimat nowoczesnego ogrodu najlepiej wpiszą się minimalistyczne modele utrzymane w stonowanych, szlachetnych barwach – szarościach, bieli, brązach. Podczas zakupów warto bliżej przyjrzeć się modelom o modułowej budowie.

Nowe meble? Kup je już dzisiaj!

Obawiasz się, że wyposażenie ogrodu w wysokiej klasy, luksusowe meble będzie sporym obciążeniem dla domowego budżetu? Wbrew pozorom, wcale nie musi tak być! Prostym sposobem na zaoszczędzenie niemałej kwoty podczas zakupów jest skorzystanie z posezonowych wyprzedaży. Właśnie teraz, w okresie zimowym, większość producentów wyprzedaje swoje produkty, aby zwolnić miejsce w magazynach na kolekcje, które wejdą do sprzedaży na wiosnę. W efekcie wymarzoną kanapę modułową możesz kupić nawet o kilkadziesiąt procent taniej!