Ciekawe

Kwasy medyczne na twarz – jakie efekty dają profesjonalne zabiegi kwasami?

Preparaty z kwasami stały się w ostatnim czasie bardzo popularne i można je stosować nawet samodzielnie w domu. Nic jednak nie zastąpi profesjonalnego zabiegu kwasami wykonanego przez wykwalifikowanego kosmetologa. Preparaty do domowego użytku mają bowiem dużo niższe stężenie substancji czynnej, przez co nie dają tak wyrazistych efektów, jak peeling medyczny przeprowadzony przez profesjonalistę.

W jakim celu stosuje się kwasy medyczne?

Peelingi medyczne to profesjonalne zabiegi wykonywane przez wykwalifikowanych kosmetologów. Są to szybkie i mało inwazyjne procedury, jednak przed ich zastosowaniem konieczna jest konsultacja kosmetologiczna, ponieważ istnieje szereg przeciwwskazań do zastosowania kwasów medycznych. Preparaty dobierane są do typu cery oraz problemów, z jakimi się zmagamy.   

Peelingi kwasami stosuje się w celu:

  • redukcji pierwszych oznak starzenia, takich jak zmarszczki i utrata jędrności skóry,
  • rozjaśnienia przebarwień,
  • oczyszczenia skóry,
  • zahamowania łojotoku skóry,
  • wspomagania terapii trądziku,
  • wspomagania leczenia blizn.

Rodzaje kwasów na twarz i ich działanie

Kwasy medyczne służą nie tylko do oczyszczania skóry – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie. Mają one dużo większe zastosowanie, które zależy od zastosowanego preparatu oraz jego stężenia. W kosmetologii i medycynie estetycznej stosuje się m.in.:

  • kwas glikolowy – w zależności od stężenia silnie nawilża i regeneruje, złuszcza naskórek i głęboko oczyszcza, zagęszcza skórę;
  • kwas kojowy – rozjaśnia przebarwienia, stymuluje syntezę kolagenu i elastyny w skórze, ma silne właściwości antyoksydacyjne;
  • kwas salicylowy – doskonale usuwa wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry – działa na takie problemy, jak łojotok, zaskórniki i nadmierne rogowacenie;
  • kwas pirogronowy – złuszcza martwe komórki naskórka i pobudza naturalne procesy regeneracyjne w skórze, poprawia strukturę skóry, działa nawilżająco;
  • kwas migdałowy – jest wyjątkowo delikatny i można stosować go nawet przy wrażliwej skórze w celu wyrównania kolorytu i pobudzenia regeneracji tkanki;
  • kwas mlekowy – rozjaśnia skórę, działa przeciwstarzeniowo, wspomaga nawilżenie skóry, zwęża rozszerzone pory, spłyca powierzchniowe blizny.

Jak wygląda zabieg z użyciem kwasów medycznych?

Zabieg z użyciem kwasów medycznych to szybka procedura, która pozwala na natychmiastowe odświeżenie skóry. Nie wymaga znieczulenia, jest komfortowy dla pacjenta. Wykonywany jest przez wykwalifikowanego kosmetologa po wcześniejszej konsultacji.

Peeling kwasami rozpoczyna się od oczyszczenia i wysuszenia skóry. Delikatne okolice oczu i ust zabezpieczone zostają wazeliną. Następnie na skórę nakładany jest peeling z substancją o odpowiednim stężeniu i odpowiednim pH. Peeling pozostaje na skórze od kilku do kilkunastu minut w zależności od oczekiwanych efektów. Pod koniec zabiegu pacjent może odczuwać pieczenie i napinanie się skóry. Przez kilkanaście godzin na skórze może utrzymywać się rumień.

Po kilku dniach od zabiegu skóra zaczyna się łuszczyć, co jest naturalną reakcją na zastosowanie intensywnych kwasów medycznych. W tym czasie należy zapewnić cerze delikatną pielęgnację i nie eksponować jej na światło słoneczne.

Kwasy medyczne głęboko oczyszczają skórę, dzięki czemu staje się ona gładka i miękka. Najlepsze efekty przynosi seria zabiegów – ich liczbę i częstotliwość określa kosmetolog. Peelingi medyczne można często powtarzać, aby zapewnić skórze doskonałą kondycję przez długi czas.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie.

 

https://vinnvinn.org https://texturekick.com.pl/niemieckie-rodzinne-najwazniejsze-informacje/ https://godsplanet4haiti.org