Zdrowie i Uroda

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna

Rozwój medycyny otwiera przed nami ogromne możliwości. Nie musimy już bezczynnie patrzeć, jak nasza skóra z wiekiem traci jędrność, godzić się z koniecznością noszenia na twarzy blizn czy tolerować niedoskonałości uprzykrzające życie. Aby pozbyć się defektów lub po prostu, kompleksowo zadbać o swoje ciało, wystarczy konsultacja z lekarzem i wykonanie odpowiedniego zabiegu. Czy ingerencja w wygląd musi oznaczać ból i długą rekonwalescencję? Niekoniecznie. Dzisiaj zastanowimy się, czym różni się chirurgia plastyczna od medycyny estetycznej.

Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna jest gałęzią medycyny i wiąże się z drastyczną interwencją w ciało pacjenta. Operacje tego typu oznaczają kontakt ciała ze skalpelem, trwałą przebudowę struktur, często wprowadzenie implantów lub pozbawienie ciała określonych części (na przykład kości czy chrząstek) lub uzupełnienie ubytków tkankami pochodzącymi z innych części ciała. Operacje plastyczne niosą ze sobą ryzyko powikłań oraz oznaczają nierzadko długą i bolesną rekonwalescencję. Efekt zabiegów często jest sztuczny.

Nowoczesna medycyna estetyczna

Odpowiedzią na potrzeby osób pragnących kompleksowo i skutecznie, ale zarazem łagodnie i bezpiecznie zadbać o swoje ciało jest innowacyjna medycyna estetyczna. Tego typu zabiegi wykonywane są nie na sali operacyjnej, a w gabinecie lekarskim. Celem zabiegów medycyny estetycznej jest pozbycie się niedoskonałości i odżywienie skóry w pełni bezpiecznymi, nieinwazyjnymi metodami. Dzięki nowoczesnym metodom możemy między innymi dogłębnie odżywić skórę i wyrównać jej koloryt, spłycić zmarszczki, powiększyć usta czy zredukować ich asymetrię, pozbyć się cellulitu…  Decydując się na zabieg, nie musimy obawiać się bólu czy długiego dochodzenia „do siebie”. W tym przypadku wszelkie skutki uboczne ograniczają się jedynie do ewentualnego wystąpienia delikatnej opuchlizny czy zaczerwienienia.  Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie  shar-pol.pl.

https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/ https://texturekick.com.pl/niemieckie-rodzinne-najwazniejsze-informacje/ https://robobat-polska.pl