Dom i Wnętrze

Nowoczesne tarasole na naszych tarasach

Jak w sposób interesujący i funkcjonalny wyposażyć i zaaranżować nasz taras? Możliwości jest naprawdę wiele. Inspiracji możemy szukać w sieci, jak również w sklepach internetowych popularnych producentów mebli i dodatków outdoorowych. Co poza nimi warto wykorzystać na naszym tarasie, aby cieszyć się ponadczasowym komfortem?

Zabezpieczenie przed silnym słońcem

Odpoczynek w ogrodzie czy na tarasie zawsze wiąże się z podwyższonym ryzykiem poparzeń skórnych poprzez silne promieniowanie UV. Aby zmniejszyć ryzyko tego problemu przede wszystkim powinniśmy zadbać o cień. Do niedawna najchętniej stosowanym rozwiązaniem na tarasach były parasole ogrodowe. Te jednak wymagały stałego przestawiania, regulowania, poprawiania. Dzisiaj coraz więcej osób wybiera nowoczesne tarasole ogrodowe, które nie tylko skutecznie ochronią nas przed promieniowaniem UV, ale również pozwolą na zabezpieczenie nas przed niespodziewanym deszczem. Na stronie tarasola.pl znajdziemy wiele interesujących produktów, które z pewnością zaskoczą nas funkcjonalnością. Nowoczesne tarasole to jednak nie tylko ochrona – to także piękna ozdoba, która wpłynie na estetykę otoczenia!

Czym zaskoczy nas tarasola?

Tarasole wznoszone są na aluminiowych elementach malowanych proszkowo – ten rodzaj konstrukcji zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Wewnątrz konstrukcji tarasoli umieszczono ukryty system odprowadzania wody, przez co deszczówka gromadzi się poza obrębem konstrukcji.

Na szczycie tarasoli umieszczany jest dach, który w zależności od modelu może być wykonany z trójwarstwowej tkaniny technicznej lub też z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. Dach tarasoli jest składany – użytkownik sam decyduje o jego pozycji i o tym jak wiele światła ma wpadać pod tarasolę.

http://webcrx.pl/jak-zaaranzowac-nowoczesna-kawalerke/ https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-przegladu-technicznego-samochodu/ https://tomaszkubis.pl/czy-warzywa-i-owoce-sa-wazne-w-codziennej-diecie/