Dom i Wnętrze

Połysk vs. mat – jakie meble wybrać do kuchni?

Szafki kuchenne polysk czy mat – wiele osób udaje się do architekta po to, aby móc znaleźć odpowiedź na tego typu pytanie. Ciężko rozsądzić na jedną ze stron, ponieważ każda z nich ma swoje zalety, a także wady.

Szafki kuchenne polysk czy mat – nowoczesne rozwiązania

Opcja, która polecana jest dla osób, którzy cenią chłodne, minimalistyczne wnętrza z prostymi kształtami – połyskujące wykończenia szafek kuchennych. Dlaczego? Ponieważ daja one chłodne odczucia, które świetnie dopasowują się do monochromatycznych barw, jakie są tak charakterystyczne dla tego typu wnętrz. W przypadku małych pomieszczeń, matowe wykończenia pochłaniać będą dużo światła (w szczególności, jeżeli ktoś zdecyduje się na ciemne kolory szafek), dlatego też nie będzie to korzystne rozwiązanie. Lepiej zdecydować się na połyskujące, lakierowane fronty szafek kuchennych. 

Matowe fronty przy meblach kuchennych

Szafki kuchenne polysk czy mat, który sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne? Jeżeli ktoś dąży do tego, aby w jego kuchni była ciepła, przytulna atmosfera (i to nie tylko od gotowania), to jak najbardziej ma do wyboru świetną, matową opcję kuchenną, idealnie prezentującą się w przypadku ciemnych barw. Granat, czarny, brąz, naturalny odcień drewna – wymieniać by można bez końca. Może i matowe fronty pochłaniają ciepło, ale nie ma się wrażenia, że stoi się na środku lustrzanej powłoki. Nie można jednak zapomnieć o dobrym oświetleniu całego pomieszczenia kuchennego, z takim typem szafek. 

 

https://3dwnetrza.pl/okna-drewniane-a-drewnopodobne-czym-sie-roznia/ https://donnawhitefornchouse.com/kto-powinien-wykorzystac-iso-14001/ http://inklouds.pl/buty-jezdzieckie-wykonane-z-dobrego-materialu/