Dom i Wnętrze

Sypialnia w stylu prowansalskim – od czego zacząć?

Urządzenie sypialni to bardzo ważna sprawa, ponieważ jej wygląd w przyszłości będzie miał wpływ na nasz komfort i odpoczynek. Jak powinna zostać urządzona sypialnia w stylu prowansalskim? Na co należy uważać? Prowansja jest niezwykle pięknym regionem, kojarzonym ze spokojem i serdecznością.

Efektowna sypialnia w stylu prowansalskim 

Trzeba powiedzieć, że sypialnia w stylu prowansalskim na pewno będzie niezwykle efektownym pomieszczeniem, gdzie na pewno będzie panował przyjemny klimat. Jeżeli ktoś kocha nowoczesny minimalizm, to raczej nie będzie to dla niego dobra inspiracja, ponieważ całość kojarzona jest z efektownymi zdobieniami. Może to być widoczne w pięknej ramie od łóżka, jak również w szafkach nocnych, które zostaną umieszczone na niskich, ale zdobionych nóżkach. Do tego ogromna ilość poduszek, które zostaną rozmieszczone po całym pomieszczeniu (chociaż nie można przesadzać z ich ogromną ilością). W takiej sypialni nie ma miejsca na typowy minimalizm i brak jakichkolwiek zdobień.

Duża sypialnia w stylu prowansalskim

Duża sypialnia w stylu prowansalskim stwarza przed właścicielami ogromne możliwości. Oprócz łóżka i szafy, szafek nocnych można do tego wnętrza zaprosić również fotel. Doskonale w takich wnętrzach będzie odnajdywał się modny fotel Uszak, posiadający ozdobne, gięte nóżki, który jest bardzo wygodny. Wykonany w jasnych odcieniach, np. delikatny fiolet z ozdobnymi pikowaniami. Fotel może stać się miejscem, gdzie będziemy odpoczywać z książką w ręce i kubkiem gorącej herbaty.