Zdrowie i Uroda

Terapia światłem LED na niedoskonałości skórne

Terapia światłem LED to nieinwazyjny zabieg, który wspomaga leczenie niedoskonałości skórnych. Sprawdź, jak działa fototerapia.

Terapia światłem LED na niedoskonałości skórne

Światło o odpowiedniej barwie może mieć korzystne działanie na funkcjonowanie skóry. Wykorzystano to w innowacyjnej terapii światłem LED, która stosowana jest w medycynie estetycznej i dermatologii. To łagodny zabieg, który niweluje skutki uboczne inwazyjnych procedur oraz wspomaga leczenie wielu niedoskonałości skórnych. Jak działa fototerapia?

Czym jest terapia światłem LED?

Terapia światłem LED (z ang. Light Emiting Diode) to metoda leczenia różnego rodzaju problemów skórnych wykorzystywana w dermatologii i medycynie estetycznej. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej lampy, która emituje światło monochromatyczne o różnych długościach fali (różnego koloru).

  • Terapia niebieskim światłem LED – działa antybakteryjnie, leczy zmiany trądzikowe, zmniejsza łojotok, działa przeciwzapalnie.
  • Czerwone światło LED – wnika głęboko w skórę, wspomaga procesy regeneracyjne, redukuje zmarszczki, poprawia jędrność i koloryt.
  • Mieszane światło LED (fioletowe) – wspomaga leczenie blizn i rozstępów.

Zastosowanie fototerapii w medycynie estetycznej

Terapia światłem LED ma szerokie zastosowanie w dermatologii i medycynie estetycznej. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, głównym celem zabiegu jest wspomaganie odmładzania twarzy. Pomaga w niwelowaniu skutków ubocznych niektórych zabiegów, ingerujących w powierzchnię naskórka. Dzięki zastosowaniu światła LED o określonej długości można też wzmocnić efekty estetyczne zabiegów odmładzających.

Terapia światłem LED pobudza energetycznie komórki skóry do regeneracji. Pod jej wpływem zwiększa się synteza kolagenu, poprawia się ukrwienie skóry, wzrasta przepuszczalność naczyń krwionośnych. Pobudzone zostają naturalne procesy odpornościowe. Terapia światłem LED poprawia elastyczność i koloryt skóry, niweluje jej wiotkość oraz zwiększa napięcie.

Jest to bezpieczna metoda redukcji zmarszczek i ujędrniania skóry twarzy. Sprawdza się również w leczeniu takich niedoskonałości, jak trądzik, przebarwienia, rozszerzone naczynka. Światło LED wspomaga terapię blizn i rozstępów. Stosuje się je również w leczeniu takich schorzeń dermatologicznych, jak: łuszczyca, bielactwo, opryszczka. W medycynie światłoterapia wykorzystywana jest na trudno gojące się rany i oparzenia. Badania naukowe potwierdzają korzystne działanie terapii światłem LED na odnowę komórkową.

Na czym polega zabieg światłem LED na twarz?

Zabieg wykonywany jest przez kosmetologa i odbywa się bez znieczulenia. Fototerapia jest zupełnie bezbolesna, a pacjenci cenią ją sobie nie tylko za działanie pielęgnujące, ale też relaksujące. Kosmetolog najpierw oczyszcza skórę pacjenta, a następnie ustawia lampę LED na odpowiedni program dopasowany do leczonego problemu skórnego. Urządzenie emituje światło wybranego koloru lub pracuje w systemie synergicznym, wykorzystując wybrane długości fal świetlnych o różnych właściwościach terapeutycznych.

Energia emitowana przez lampy LED wnika w głębokie warstwy skóry (do 50 mm), nie powodując przy tym szkodliwego podgrzania tkanek. W wyniku działania energii w skórze dochodzi do reakcji biologicznych i chemicznych, których efektem są procesy naprawcze w tkankach. Terapię światłem LED bardzo często stosuje się jako uzupełnienie innych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. Specjaliści zalecają wykonywanie jej w seriach. Sesje powtarza się 2-4 razy w tygodniu. Liczbę oraz częstotliwość zabiegów ustala lekarz.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

https://kerganos.com/wygodna-i-praktyczna-sofa-technorattan-3-osobowa/ https://beesafe.pl/porady/blokada-na-kolo/ https://taravat-bahar.com