Zdrowie i Uroda

Usuwanie owłosienia – jak skutecznie pozbyć się niechcianych włosów?

Idzie lato, a wraz z nim sezon na opalanie się na plaży, krótkie spodenki i wycięte bluzki. W tym czasie większość z nas zaczyna ze szczególną troską traktować swoją skórę i dbać o to, aby była ona idealnie gładka. Walka z włosami tradycyjnymi maszynkami albo plastrami z woskiem przynosi krótkotrwałe efekty. Ponadto, samodzielnie wykonywane w swojej łazience zabiegi często skutkują powstawaniem nieestetycznych i dokuczliwych podrażnień. Czy uzyskanie idealnej, gładkiej skóry jest możliwe? Oczywiście, że tak! Pożądany efekt możesz uzyskać w gabinecie medycyny estetycznej.

Lasery kosmetyczne i medyczne – trwałe usuwanie owłosienia

Szansę na cieszenie się idealnie gładką, niepodrażnioną skórą dają lasery kosmetyczne i medyczne. Coraz popularniejsza i bardziej przystępna staje się laserowa depilacja. Do największych walorów popularnego zabiegu zaliczyć możemy skuteczność (dzięki profesjonalnej depilacji możemy pozbyć się nawet 100% cebulek w wybranym obszarze) oraz trwałość. Laser niszczy cebulki, jednak należy pamiętać, że raz w roku zaleca się wykonywanie zabiegu utrwalającego.

Jak wygląda zabieg?

Podczas depilacji laserowej lekarz naświetla wybrane partie ciała urządzeniem emitującym wiązkę laserową. Światło lasera wnika w głąb skóry, gdzie pochłaniane jest przez  melaninę – barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Pod wpływem działania wysokiej temperatury cebulka jest niszczona. Im włosy są ciemniejsze, tym kuracja przynosi lepsze efekty. Pacjenci poddający się depilacji mogą odczuwać delikatny dyskomfort – mrowienie, kłucie albo swędzenie. Jeśli nieprzyjemne doznania są zbyt intensywne, lekarz smaruje skórę żelem znieczulającym albo chłodzącym. Po zabiegu może pojawić się delikatny obrzęk lub zaczerwienienie, które naturalnie ustępują po upływie maksymalnie kilku dni.

Zestawy mebli do salonu http://susiemakessupper.com/podstawowe-wyposazenie-konia-czaprak/ https://tyxynk.com/jak-wybrac-dobrego-adwokata/