Zdrowie i Uroda

Żel, akryl czy hybryda?

Dzisiaj popularne są przede wszystkim trzy metody zdobienia paznokci – żelowa, hybrydowa, akrylowa. W poniższym artykule przedstawiona zostanie przede wszystkim metoda żelowa zdobienia paznokci oraz to, jak się ona w ogóle prezentuje na tle tych wszystkich innych metod.

Metoda żelowa zdobienia paznokci – najważniejsze informacje

Zacznijmy zatem w ogóle od przedstawienia tej metody. Otóż stosowane są w niej specjalne żele, które utwardza się pod lampą UV. Generalnie mamy możliwość zastosowania żelu trójfazowego albo też trzech żeli jednofazowych. Trójfazowy zalecany jest na początek, ponieważ znacznie łatwiej się go nakłada. Później jednak warto zacząć stosować jednofazowe żele, ponieważ te z kolei dają większe możliwości aranżacji paznokcia.

Dalej warto powiedzieć trochę zasadniczo o tym, jak wygląda taka metoda w praktyce. Otóż oczywiście na początek oczyszcza się ładnie paznokieć. Następnie nakładane są kolejno trzy warstwy żelu, każda utwardzana w lampie UV. Żele można nakładać na formie albo na tipsie – świetnie się za ich pomocą wydłuża i modeluje paznokieć. Na koniec zaś stosowany jest specjalny specyfik nabłyszczający.

Manicure żelowy a hybrydowy

Czym się taki manicure żelowy różni od bardzo popularnej dzisiaj hybrydy? Otóż przede wszystkim tym, że umożliwia on bardzo estetyczne i ładne wydłużenie płytki paznokcia i wymodelowanie jej kształtu. Teoretycznie za pomocą hybrydy także jest to możliwe, jednak znacznie trudniejsze do przeprowadzenia.

Co więcej jeszcze metoda żelowa zdobienia paznokci ma tę zaletę, że wytrzymuje dłużej niż hybryda. Ta ostatnia bowiem prezentuje się ładnie przez średnio dwa do trzech tygodni. Z kolei zaś żelowy manicure wygląda pięknie przez spokojnie kilka tygodni.

Manicure żelowy a akrylowy

Czym się natomiast różni akryl od metody żelowej? Otóż jak najbardziej akryl też daje możliwości modelowania i wydłużania paznokci, jednak, w przeciwieństwie do żelu, nie jest polecany do bardzo krótkich i połamanych paznokci. Dalej akryl prezentuje się zasadniczo także znacznie mniej naturalnie. Warto w tym momencie podkreślić, że metoda żelowa manicure w zasadzie jest nie do odróżnienia od normalnych paznokci pomalowanych lakierem.

Czy są jeszcze jakieś różnice? Oczywiście, że tak, a dotyczą one przede wszystkim wykonania takiego manicure. W przypadku bowiem metody akrylowej nie jest potrzebna co prawda lampa UV, jednak metoda ta charakteryzuje się nieporównywalnie większą precyzją i dokładnością wymaganymi od kosmetyczki. Co więcej – ściąganie akrylu odbywa isę przy pomocy frezarki.

https://artexint.com.pl https://robobat-polska.pl https://adelewashere.com/kuchnia-klasyczna-i-nowoczesna-co-wybrac/